Pyronix KX12DQ-WE
Compatibility
All Enforcer 868MHz High Security Peripherals are compatible with the Enforcer control panel, and Pyronix hybrid panels fitted with the wireless zone expander.
12m Wireless Volumetric detector
12m Volumetric detection coverage. Ideal for protection of rooms, offices etc.
Blue wave technology
- Description
- Additional information
- More Products
Description
Pyronix KX12DQ-WEÂ 12m wireless digital quad PIR detector.
12m Volumetric detection
Blue wave technology
Digital temperature compensation
Sealed optics
ABS plastics
Signal Strength Indicator on the Device
Digital quad using dual element pyro-electric sensor
Pyronix High Security Wireless Protocol Encryption
868MHz Transceiver FM technology
Signal Strength Indicator (SSI)
Sealed optics
ABS plastics
3mm polished finish, reduces electrostatic interference on the PIR sensor.
Aspherical Lens
Why not give us a call on 0161 791 2351 or 0161 879 9191.
Additional information
| Brand | Ajax |
|---|---|
| Color | White |
- ACCESSORIES, Cables
Cat5 Pre-Made Internal Cable
TLK 2KT-2168 RJ45 Cutting Crimping full kit
Dahua DHI-KTD01L(S) – 2-Wire IP Villa Door Station & Indoor Monitor – Surface Mount
5 Amp Power Supply (5000mA) DC 12V Volt Fully Regulated